Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabını bir süre için kullanmak istemeyen kişiler geçici olarak hesabı dondurmak istiyor. Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusunu bu yazımızda cevapladık.

Günümüzde sosyal medya hayatımızın vazgeçilmezlerinden olmayı başarmıştır. Her gün yüz binlerce paylaşım yapılmakta ve insanlar birbirleriyle etkileşime geçmektedir. Instagram takipçi özelliği ile etkileşime olanak sağlayan sosyal medya platformlarından biridir. Instagram sayesinde fotoğraf, video, hikâye paylaşabilir ve daha birçok özelliğini kullanabilirsiniz.

Fakat artık Instagramı kullanmak istemez ya da kullanmaya ara vermek isterseniz bunun da bir çözümü var. Instagram hesabınızı bilgileriniz kaybolmadan, Instagram takipçi sayınızla birlikte dondurabilirsiniz. İstediğiniz zaman hesabınızı aktif hale getirerek yeniden kullanmaya da başlayabilirsiniz. Instagram hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız bu daha farklı bir işlemdir. Bunu başka bir konuda açıklayacağız. Instagram hesabınızı nasıl dondurabileceğinizi anlatmaya başlayalım.

Instagram Hesabı Dondurma

Öncelikle bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınızdan Instagram ana sayfasına girmelisiniz. Buradan kullanıcı adı ve şifre girerek hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan profil sekmesine tıklayın. Bu işlemden sonra profiliniz açılmış olacak. Buradan profili düzenle butonuna tıklıyoruz. Karşınıza hesap ve iletişim bilgilerinizi değiştirebildiğiniz bir sayfa çıkacaktır.

instagram hesabı nasıl dondurulur

 

Bu sayfanın en altında hesabımı geçici olarak kapat butonu bulunmaktadır. Bu butona tıkladığımızda karşımıza hesabımızı neden kapat istediğimizi soran bir form çıkacak. Bu formda sizin için uygun olan hesap dondurma seçeneğini ya da diğer seçeneğini seçebilirsiniz. Ardından altta şifrenizi girmenizi isteyen kısmı da doldurarak hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayabilirsiniz. Bu işlemden sonra Instagram hesabınız dondurulmuş olacak. Instagram alt yapısı siz hesabınızı tekrar aktif hale getirene kadar bilgilerinizi gizli olarak saklı tutacaktır. Bu sayede istediğiniz zaman hesabınızı aktif hale getirebilir ve tekrar kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Dondurduğumda Takipçi Sayım Azalır mı?

Instagram hesabınızı dondurduğunuzda takipçi sayınız bundan etkilenmez. Fakat takipçi satın aldıysanız bunlar gidebilir ve bu oranda bir azalma olabilir. Bu nedenle Instagram takipçi satın alanların hesap dondurma işlemi yapmasını tavsiye etmiyoruz. Çok büyük bir mazeretiniz olmadığı sürece Instagram hesabınızı dondurmayınız. Instagram takipçi arttırmak için harcadığınız paralar boşa gidebilir.

Instagram hesabının nasıl dondurulacağını anlatmaya çalıştık. Instagram takipçi sayınızı arttırmak ve merak ettiklerinizi sormak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın