Instagram Hikayelere Link Ekleme

Instagram Hikayelere Link Ekleme

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılmakta. İnternet ve teknoloji döneminde yaşadığımız bugünlerde nerede ise küçük büyük herkesin bir instagram hesabı bulunuyor. Instagram platformu bireysel kullanıcılar kadar kurumsal firmalar tarafından da yoğun bir şekilde kullanılıyor. Son dönemlerde pek çok Instagram hesabında dikkat çeken nokta ise hikayelerde yer alan bağlantılar. Peki, Instagram hikayelerine link nasıl eklenir? Herkes hikayelerinde bağlantı verebilir mi?

Instagram Hikayelere Kimler Link Ekleyebilir?

Instagram hikayelerinize bağlantı eklemek ve kullanıcıları farklı sayfalara, profillere yönlendirmek istiyorsanız bir işletme hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Instagram üzerinde var olan bireysel hesabınızı sadece birkaç dakika içerisinde işletme hesabına çevirerek sizlerde hikayelerinizde bağlantı özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak Instagram hikayelerinizde link kullanmak için sadece işletme hesabınız olması gerekmiyor.

instagram hikayeye nasıl link eklenir

İntagram hikayelerinizde bağlantı özelliğini kullanabilmeniz için karşılamanız gereken bir diğer özellik ise en az 10.000 takipçiye sahip olmanız gerektiğidir. İnstagram tarafından sunulmakta olan hikayelerde bağlantı özelliği ticari işletmeler ve farklı hesapların büyütülmesi için büyük önem taşır iken bu iki şartı gerçekleştirdikten sonra sizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir?

Instagram’da ticari bir işletmeye sahipsiniz ve en az 10.000 takipçiye sahip iseniz sadece birkaç saniye içerisinde hikayelerinizde bağlantıya yer verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise ister fotoğraf, ister video paylaşır iken üstte yer alan butonlardan bağlantı butonuna tıklamanız ve istediğiniz linki oraya yapıştırmanızdır.

Instagram Hikayelere Eklenen Linkten En İyi Dönüş Nasıl Alınır?

Instagram hikayelerinden en iyi dönüşü alabilmek için tasarımsal olarak birkaç değişiklik yapabilirsiniz. Özellikle satın alma sayfası olan ticari profiller için paylaşılan görsellerde daha fazlasını gör butonunun hemen üzerine “Satın Almak için Yukarı Kaydır“ veya “Senin Olsun İster Misin“ gibi metinler ekleme yapabilirsiniz. Bu ekleme işlemi ile birlikte hikayelerinizde gezen kişilerde merak uyandıracak ve sayfanızı ziyaret etme eyleminde bulunacaktır. Instagram hikayelerinden internet sitesi veya farklı Instagram profillerinize yönlendireceğiniz kişilerden hem satış hem de beğeni veya etkileşim olarak faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın