Instagram Kimlik Doğrulama ve Video İndirme

Instagram Kimlik Doğrulama ve Video İndirme

Instagram güvenlik modelini nihai zamanlarda tek takım sıkıntılarla karşılaşılmasından ötürü değiştirme sonucuna vardı. Her ne civarı Facebook çatısı altında olsa da Facebook civarı tek güvenliğe sahip olmayan Instagram aldığı eleştirilerden mi yoksa bu istikamette kökten tek hükme imzasını atmak istemesinden mi bilinmez ama yakın zaman öncesinde Instagram yetkilileri yepyeni tek döneme girmeye hazırlandıklarını izah etmişti. Yapılmış Olan bildiride Instagram’ın çoğalış ikili güvenlik sistemine geçeceği söylenmişti.

Söz konusu ikili güvenlik sistemi ise kimlik denetimi başka bir deyişle tek öbür değişle kod denetimi olarak yorumlanmıştı. Kullanıcıların çoğalış hesaplarına girebilmek amaçlı yalnızca şifrelerin yetmeyeceği bununla birlikte bir yandan doğrulama koduna ihtiyaç olacağı belirtildi. Elbet bu vaziyet emniyetli cihaz dışarısında olan cihazlarda olabilitesi yüksek olacak. Başka Bir Deyişle kullanıcının tek çok kez giriş yaptığı bizzat cihazında tek çok kez yepyeni güvenlik kodu girmesine gerek yok.

Yalnızca çeşitli cihazlardan giriş yapıldığı zaman tek çok kez değişim gösteren tek kod girilmesi gerekmektedir. Az süre öncesinde bu güvenlik sisteminin haberini verici Instagram çoğalış çalışmalara başladığını da vurgulayan tek izah ek olarak inşa etti. Tek kısım kullanıcıda test edilmeye başlayan yepyeni güvenlik tedbiri ne zaman kullanıcılarla buluşacak bilinmez ama Instagram bu vakti uzunca tutmamakta hükümlü benzeri. En azından nihai yayınlanan bilgilendirmede bu hali tam olarak tek biçimde görebiliyoruz. Yepyeni modelin ne civarı güvenlik sağlayacağı da heyecan konusu.

Her geçtiğimiz gün Instagram tüketimi belli bir süre daha geliştiriliyor. Devamlı iştirak eden güncellemeler Instagram’ın kullanımını belli bir süre daha geliştirirken hem de Instagram’ı çok daha kolay duruma getiriyor. Instagram’ın bu şekilde geliştirilmesi ve devamlı olarak yepyeni özellikler kazanması kullanıcılara kocaman kolaylık sağlıyor. Kullanıcılara sağlanan bu kolaylıklar yardımıyla çoğalış pekçok kullanıcı aradığı resimleri ya da aradığı videoları kolay bir şekilde hesaplarına ekleyebiliyorlar. Bu şekilde huzurlu bir şekilde hesaplarımıza resim ve video eklememizin yanında Instagram’da aranan bir özellik daha yer alıyor. Aranan bu öbür özellik ise yüklenen resimlerin ve videoların öbür üyeler aracılığıyla indirilmesi.

En az resim ve video ekleme özelliği civarı çok seçim edilen bu özellik her kullanıcının aradığı resimlere ulaşmasına olanak sağlıyor. Bununla beraber Instagram fotoğraflarının indirilmesi çok basitken video indirmesini gerçekleştirme üzgünüm çok da kolay olmuyor.

Instagram hesaplarından resim indirmek amaçlı bir yapmanız lazım iştirak eden resimlerin üst kısmına sağ tıklayıp download dçaba. Böylelikle Instagram fotoğraflarını indirmeniz olası. Bunun dışarısında videoları indirmek amaçlı ise belli bir süre daha çok gayret sarf etmeniz gerekmektedir. Bunun amaçlı öncelikle indirmek dilediğiniz videonun yanına gelip sağ tıklamanız ve video urlsini kopyalamanız gerekmektedir. Sonrasında Instagram video indirime sitesi isminde doğrudan yayınlanan siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan video urls kısmına bağlantınızı kopyalamanız gereken. Bu evreden daha sonra bir yapmanız lazım iştirak eden download butonuna tıklamak. Sonrasında videolara bilgisayara indirebiliyorsunuz.

Yorum yapın