Instagram Şifre Kırma 2019

Instagram Şifre Kırma 2019

Bu yazımızda instagram şifre kırma 2019 yılında nasıl yapılır sizlere bahsedeceğiz. Öncelikle birkaç bilgi verdikten sonra devam edeceğiz. Bu yöntemleri kendi hesabınızın dışında kullanırsanız suç olduğunu belirtelim ve yazımıza başlayalım.

Instagram Şifre Kırma Nedir?

Instagram şifre kırma bazı kişiler tarafından hesap patlatma gibi de kullanılıyor. Kelime anlamı instagram hesabı çalmak ya da ele geçirmek diyebiliriz. Yani bu masum bir olay değil, şakaya gelmeycek bir durum. Hukuki olarak anayasamızda cezaları bulunmaktadır, aynı zamanda hesaplarda kişilerin yazışmaları da bulunduğu için özel hayata müdahale gibi suçlardan da yargılanmanız mümkündür.

instagram şifre kırma 2019

Buradan sizleri uyarıyoruz, özellikle bazı yaşı küçük arkadaşlar heves ediyorlar. Instagram şifre kırıyorum ben yok efendim şu hesabı çaldım gibi hava atma amaçlı saçma sapan işlere kalkışıyorlar. Kendi hesabınız dışında denemeyin. Bu yazıyı sizler eğer hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız veya artniyetli kişilerden korunmanız için paylaştık.

Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar öncelikle instagram şifre kırma yapmak istediğiniz hesabınızın e-mail adresini biliyorsanız ve size aitse “şifremi unuttum” bölümünden mail adresinizi yazarak kurtarabiliyorsunuz. Ya da instagram hesabınız telefon onaylıysa yine aynı şekilde sms olarak kod gönderiliyor ve şifrenizi yenileyebiliyorsunuz.

Ancak instagram hesabınızın şifresini unuttunuz ya da çaldırdınız. E-mail adresiniz ve telefonunuza da erişiminiz yoksa;

  1. https://help.instagram.com/ adresine giriyoruz.
  2. Sonrasında sık sorulan sorulan bölümünde alt tarafta, “giriş yapma sorunları giderme” bölümüne tıklıyoruz.
  3. “E-posta ve Kullanıcı Adı Sorunlarını Giderme” bölümü altında “Instagram hesabımın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorum.” kısmını tıklıyoruz.
  4. Bu bölümde iphone ve android telefonlar için hangi adımların izleneceği sizinle paylaşılmıştır.
  5. Instagram size bir kod yollar. Bu kodu bir kağıda yazıp selfie çekmenizi ister. Daha sonra bunu gönderirsiniz. Ayrıca ilk kayıt olduğunuz mail adresi ya da telefon numarasını da sizden talep etmektedir.

Bu adımları izleyerek instagram şifre kırma yapabilirsiniz.

Instagram Şifre Kırma ya da Hesap Patlatmak için Ne Yapıyorlar?

Şimdi biraz art niyetli kişilerin taktiklerinden bahsedelim ki ona göre önlem alıp hesabımızı çaldırmayalım. Hacker diye tabir ettiğimiz kişiler bu işlemi nasıl yapıyor hangi yazılımları kullanıyorlar biraz bakalım.

Öncelikle instagram şifre kırma işlemleriyle uğraşanlar güzel kullanıcı adı çalmaya uğraşanlar hacker değil lamer diye tabir edilen amatörlerden oluşuyor genellikle. Başkasının yazdığı bruteforce programlarıyla ya da sosyal mühendislik yaparak avlanırlar.

Instagram Hesap Çalma Yöntemi

Arkadaşlar bu adi karaktersiz insanlar, genellikle böyle tam anlamıyla sosyal medyaya hakim olmayan en azından teknik işleri anlamayan ancak yüksek takipçili kişileri hedef alıyorlar.

Mavi tik muhabbeti vardı mesela, eğer yazının yukarıdaki kısmını okuduysanız orada instagram size bir kod yollar ve selfie çekmenizi ister demiştim. Kendini hacker sanan bu dallamalarda sizinle mavi tik yapacağız abi, şöyle olacak böyle olacak deyip güveninizi kazandıktan sonra instagram fotoğraf istiyor sizin olduğunuzu kanıtlamamız lazım diyorlar.

Ancak asıl amaçları sizin elinizden hesabınızı almak. Bu şekilde birçok kişiyi mavi tik tuzağıyla kandırıdılar ve hesaplarını çaldılar.

instagram toplu hesap çalma

Toplu Instagram Hesap Çalma

Arkadaşlar bu hackerlar arasında cracking diye tabir edilen bir olay var. Nedir bu mesela bu elemanlar gruplar halindedir. Bir tanesi bir forum sitesini hackledi diyelim, bunun database’ini yani tüm mail, kullanıcı adı ve şifrelerin olduğu veri tablolarını çalıyor. Diğer arkadaşlarıyla da paylaşıyor. Bunlarda mesela sizin hiç haberiniz yok bir tane foruma üyesiniz kullanıcı adınız ali şifreniz de veli.

Şimdi bunlar ufak bir yazılım vasıtasıyla komple tüm listeyi instagramda deniyor. Kullanıcı adınız ali, şifreniz olan veli instagram’da da aynızsa katakulliye geliyosunuz. Bu nedenle aynı kullanıcı adınızı ve şifrenizi iki kere kullanmayın.

Başka bir yöntem mesela instagramda yasak “123456” diye şifre almak ama “fenerbahce1907” diye alabilirsiniz ve hiç kimsenin aklına gelmez diyebilirsiniz. Ne oldu benim aklıma geldi. Hadi benim aklıma geldi, bu adamların sizin hesabınıza erişmesi için neye ihtiyacı var.

  1. Kullanıcı adınız
  2. Şifre

Abi sen gidip trabzonspor sayfasını takip edip, şifreni de trabzon yaparsan o hesabını da gümletirler. Bu nedenle şifrenizi seçerken insanların sizin şifreniz olabileceğini tahmin edemeyeceğiz değil, hiç kimsenin böyle bir şifre kullanmayacağını düşündüğünüz zorlukta bir şifre kullanınız.

Ben unutuyorum şifremi mahmut yapacağım illaki ama kimse instagram şifremi kırmasın derseniz, yapın. Ben size yapmayın demiyorum ama bu sefer de 2 faktörlü korumayı aktif hale getirin. O ne demek abi derseniz. Hani bu bankaların internet şubelerine girerken telefona cepşifre geliyor ya. İşte o. Her instagrama girdiğinizde kod gelir ve güvenli şekilde instagram’ı kullanırsınız.

Bu yazımızda instagram hesap kırma, toplu hesap çalma gibi olayları sizlere korunmanız için anlattık. Bir anlık hevesle, kızgınlıkla bu tarz olaylara girişmeyiniz. Yazılıma, bilişime çok ilginiz varsa, kodlama öğrenin bir sosyal medya platformu da siz yazın. Sevgiyle kalın.

“Instagram Şifre Kırma 2019” üzerine bir yorum

Yorum yapın