Instagram Videosu Nasıl Geri Sardırılır?

Instagram Videosu Nasıl Geri Sardırılır?

Instagram son derece yaygın bir şekilde kullanılan bir sosyal medya platformu olsa da hakkında bilinmeyen şeyler de bir hayli fazladır. Bilhassa yıllarca Facebook kullanan ve Instagram’a da Facebook aracılığı ile giren kişiler kullanımının da bahsi geçen bu uygulamaya benzediğini düşünmekte ve bu yüzden de en basit işlemleri yaparken bile sıkıntı yaşamaktadırlar. Bunlardan biri ise videoları ileri ya da geri sardırma işlemi olmakta ve pek çok kişi “Instagram videosu nasıl geri sardırılır?” diye merak etmektedir.

instagram video

Instagram Vidosu İleri ya da Geri Sardırma

Instagram takipçisi kazanmak ve bunlar aracılığı ile gerek popüler olmak gerekse de maddi kazanç elde etmek isteyen kişiler pek çok farklı paylaşımlar yapmak bir yana mevcut olan paylaşımları da sıkı olarak takip etmeleri gerekmektedir. Instagram takipçi sayısını arttırmak için yüklenen ve de bahsi geçen bu paylaşımlar arasında en çok dikkat çekenler ise fotoğraflardan ziyade videolar olmaktadır. Instagram aracılığı ile bu videoları izleyen pek çok kişi beğendikleri yerleri yeniden görmek istedikleri halde videoya tıkladıkları zaman sesi kısılmakta, yeniden tıklayınca da sadece ses yeniden açılmaktadır. Bu yüzden de videoyu ileri ya da geri sardırma işlemi yapamamaktadırlar. Bu kişiler Instagram’ın böyle bir özelliğe sahip olmadığını düşünmekte ve izlemek istedikleri bölüme tekrar dönmek için videonun baştan başlamasını beklemektedirler. Bu durum em son derece sinir bozucu olmakta hem de boş yere zaman kaybına neden olmaktadır.

Instagram Videosu İleri Geri Sardırılamıyor Mu?

Tüm uygulamalarda olduğu gibi adı geçen bu programda da yer alan tüm videoları ileri ya da geri sardırmak mümkün olmaktadır.  Bunun için yapmanız gereken şeyler ise son derece basit olmak ile beraber aşağıda belirtildiği gibidir;

  1. Videoya dokunarak yaklaşık bir ya da bir buçuk saniye basılı tutun,
  2. Daha sonra videonun hangi saniyelerini izlemek istiyorsanız ileri ya da geri olarak parmağınızı kaydırın. Böylece son derece kolay bir şekilde video üzerinde istediğiniz saniyelere ilerleme olanağı yakalayabilirsiniz.

Eğer instagram takipçi satın al yöntemiyle takipçi sayınızı arttırmak isterseniz sitemizden yararlanabilirsiniz. Instagram video sardırma falan derdiniz olmaz takipçi satın alınca bilginize.

Yorum yapın