Instagram’da DM Ne Demektir?

Instagram’da DM Ne Demektir?

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, instagram dm atmak gibi pek çok farklı konuda kullanıcılarına olanaklar sunmaktadır. Bu sebepten dolayı da her geçen gün dikkatleri üzerine çekmektedir.  Ancak adı geçen bu uygulama ile alakalı bilinmeyen ve merak edilen konular da bulunmaktadır. Bunlardan biri ise Instagram takipçilerine DM atmak ya da DM almaktır.

instagram dm ne demektir

Instagram DM Ne Demektir?

DM bahsi geçen özelliğin kısaltması olup tam adı “Direct Message”dir. Bu iki İngilizce kelimenin baş harfleri ile sembolize edilen özelliğin Türçesi ise “Direk Mesaj”dır. Adından da anlaşılacağı üzere Instagram kullanıcıları ile iletişime geçmenize olanak sağlamaktadır. Başka bir deyiş ile söz konusu olan bu sosyal medya platformunda mevcut olan kişiler ile DM aracılığı ile iletişim kurabilmekteyiz.

DM Nasıl Kullanılır?

Eğer siz de Instagram takipçilerinize ya da daha başka Instagram kullanıcıları ile iletişim kurmak istiyorsanız onlara DM atmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yapmak için ise aşağıda belirtilmekte olan basamakları takip etmeniz yeterli olacaktır.

instagram dm nasıl atılır

Nasıl DM Atılır?

  1. İlk olarak yapmanız gereken iletişim kurmak istediğiniz takipçinizin profiline girmektir.
  2. Söz konusu profili açtığınızda hemen baş tarafta mesaj gönder ibaresini göreceksiniz. Bu ibareye tıklamalısınız.
  3. Son olarak ise açılacak olan yeni ekran üzerinden dilediğiniz şekilde mesaj gönderebilirsiniz.
  4. Bahsi geçen bu DM uygulaması aracılığı ile iletişim kurmak istediğiniz kişilere yalnızca metin mesajı değil; emojiler, simgeler, görüntüler ya da videolar da gönderebilirsiniz.

DM’den Mesaj Gelen Mesajlara Nasıl Ulaşılır?

Instagram takipçilerinizden size gelmiş olan mesajlara ulaşmak da son derece kolaydır. Bu işlemi yapmak için ise takip edeceğiniz aşamalar şunlardır.

  1. İlk olarak adı geçen bu sosyal medya platformuna giriş yapmalısınız.
  2. Daha sonra anasayfa üzerinde sağ üst köşede yer alan sembole tıklamalısınız.
  3. Açılacak olan yeni ekranda mevcut olan tüm mesajlaşmaları görüntüleyebilir, cevap yazabilir, silebilir ya da gelecek olan mesajlar için bildirimleri kapatabilirsiniz.

Ancak bilmelisiniz ki DM atmak için karşı tarafı takip etmek ön koşuldur. Aksi takdirde iletişim kurmanız mümkün olmayacaktır.

Yorum yapın