Instagram’da PP Ne Demektir?

Instagram’da PP Ne Demektir?

Instagram’da yorumlarda karşılaştığımız PP‘nin anlamını birçok kişi merak ediyor. “PP” harfleri de “DM” gibi instagram’da kullanılan kısaltmalardan birisidir. Peki instagramda “PP” ne demektir?

Hemen size açıklayalım… 🙂

Instagram’da “PP” Profile Picture Kelimesinin İlk Harflerinden Meydana Gelmektedir

Yani PP Profil Fotoğrafı anlamına gelmektedir. Yani “Senin PP güzelmiş” gibi bir cümle kuran birisi sizin profil fotoğrafınızı beğenmiştir.

Instagram’da Kullanılan Diğer Kısaltmalar ise şu şekildir;

  • DM : Direct Message : Özel Mesaj
  • GT : Geri Takip anlamına gelmektedir. Genellikle yorum olarak kullanılır, bu hesaplar kendi profillerini takip eden kişilere geri takip ederek dönüş yapacağını belirtmek için kullanmaktadırlar
  • TBT : Throw Back Thursday : Geçmişten bir gönderi paylaşmak anlamına gelir. Thrusday ise Perşembe anlamına gelmektedir. Perşembe günleri eski bir fotoğrafı paylaşan kişiler genellikle hashtag olarak #tbt kullanmaktadırlar.
  • TB : Throw Back : Yine geçmişten bir gönderi anlamına gelmektedir. Perşembe haricinde olan paylaşımlar için kullanılmaktadır. Gerçi ülkemizde haftanın her günü eski paylaşımlar için #TBT etiketi kullanılmaktadır.
  • Yorumlarda yazılan “Son Foto Karşılıklı” ise son fotoğrafını beğenen kişilerin aynı şekilde profillerine giriş son gönderilerine beğeni yapacağını belirtmektedir.

Yukarıdakiler gibi internet üzerinde kullanılan birçok kısaltma mevcuttur. “LOL” gibi kelimeler ise gülme efekti için kullanılmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi instagramda PP ne demektir derseniz, profil fotoğrafı demektir diyebiliriz. Sizin de gördüğünüz fakat anlamını bilmediğiniz kısaltmalar varsa yorum kısmından sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

 

“Instagram’da PP Ne Demektir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın