Whatsapp Reklam Yayınlayacak

Whatsapp Reklam Yayınlayacak

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre 2020 senesinden itibaren Whatsapp üzerinden reklamlar yayınlamaya başlayacak. Facebook bu gelişmeyi yıllık olarak düzenlediği Facebook Pazarlama Zirvesinde duyurdu. Facebook bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Whatsapp’ı satın almıştı. İnternet üzerinde dijital reklamcılığın günden güne yaygınlık kazanması ile beraber Facebook bu yönde önemli bir adım attı.

whatsapp reklam

Whatsapp Reklam Yayınlayacak

Facebook Pazarlama Zirvesinde yapılan iki önemli açıklama bulunuyor. Bu iki önemli açıklama da dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp için oldu. 2020 yılına kadar bir planlama yapan Facebook pazarlama ekibi 2020 yılında Whatsapp üzerinde birtakım değişimlerin olacağını duyurdu. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre 2020 yılından itibaren Whatsapp’ta reklamlar kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu reklamların nerede çıkacağı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Whatsapp reklamları, Whatsapp’ta yer alan hikayelerin geçişleri arasında kullanıcıların karşısına çıkacak. Dijital pazarlama noktasında büyük adımlar atan Facebook’ta, şirketler ve işletmeler takipçi satın alma uygulamalarıyla, dijital pazarlama noktasında ürünlerinin satışı için önemli adımlar atmış olabilir. Whatsapp yaklaşık on yıl önce ilk kez kullanılmaya başlanmıştır. Bu on yıllık süreçte hiç reklam almayan Whatsapp dijital pazarlamanın artık hayatın bir parçası olmasından dolayı kullanıcılarına reklam sunma yoluna gidiyor. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre, bu reklamlar aynı Instagram reklamları gibi olacak.

Reklam gösterildiğinde ürüne gidecek olan bir link belirecek. Bu linke tıklandığında Whatsapp reklamları üzerinden ürünün satış sayfasına ulaşılabilecek. Facebook, Whatsapp üzerinde yapacağı diğer değişimi ise Whatsapp Business üzerinde gerçekleştirecek. Bunisess üzerinde yapılacak olan değişimlerde sabırsızlıkla bekleniyor. Nitekim, Facebook Pazarlama Zirvesinde yapılan açıklamalara göre mesajlaşmalar esnasından gönderilen PDF türü belgeler yazılar ile birlikte yer alacak. Ayrıca Facebook üzerinde bilinen ürün kataloğu Whatsapp üzerinde de yer alacak.

Ürün kataloğu böylece hem Facebook hem de Whatsapp üzerinden etkili bir şekilde kullanılabilecek. Dijital pazarlama dünyası için önemli atılımlar olarak değerlendirilen bu gelişmelerin 2020 yılının başından itibaren kullanılır hale getirilmesi bekleniyor. Bu sayede işletmelerin müşterileri ile daha yakın temaslar sürdürmesi amaçlanıyor.

“Whatsapp Reklam Yayınlayacak” üzerine bir yorum

  1. Eğer whasapp reklam yayınlarsa benim gibi birçok kişi klasik sms’e geri döner. Ya adam gibi ücretsiz olsunlar ya da hiç olmasınlar.

Yorum yapın